5 nejlepších tras po Kanadě

Kanada patří k obrovským zemím, které jsou jako dělané pro road tripy. Cestování autem vám dává svobodu navštívit různé kouty Kanady vaším vlastním tempem. Můžete se kochat přírodou jak z auta, tak na výletech, které si v rámci Kanady naplánujete. Ať už máte rádi hory, pláže nebo města, v Kanadě si určitě vyberete. A pro zjednodušení jsme pro vás připravili 5 oblíbených tras vhodných pro road tripy po Kanadě.

1. Cabot Trail, Nové Skotsko

Cabot Trail je 298 km dlouhá silnice, která se nachází na severu ostrova Cape Breton v Novém Skotsku. Tato trasa vede podél pobřeží po většinu své délky s výhledem na severní Atlantik. Místní obyvatelé považují podzim za nejlepší období k cestování, ale dramatické krajiny národního parku Cape Breton Higlands vypadají dobře po celý rok. Pěší túry vám dávají možnost protáhnout nohy a nadýchat se čerstvého mořského vzduchu.
Místní obyvatelstvo je hrdé na své Francií ovlivněné akademické dědictví a keltské předky a rádi to oslavují hlasitou živou hudbou v místních hospodách. Vychutnejte si určitě Chéticamp, což je malá rybářská vesnice, kde si můžete kromě těchto oslav užít i čerstvě připraveného humra a další sezónní mořské plody.
Najděte si místo na zaparkování v Pleasant Bay a připojte se k výletní lodi, abyste zjistili, kolik velryb a tuleňů zde žije.
Nejlepší pro: dramatickou pobřežní scenérii
Délka: 5 dní.

2. Icefields Parkway, Alberta

Mohli byste jet po 232 km dlouhé trase Icefields Parkway a zvládnout ji za pouhé čtyři hodiny. To byste ale přišli o nádheru lesní divočiny, vodopády a zubaté hory na obou stranách dálnice. Tato cesta vede mezi Banffem a Jasperem, protíná Skalisté hory a prochází dvěma národními poklady, Národním parkem Banff a Národní park Jasper. Jsou domovem obrovského ledovce Columbia Icefield. Seznamte se s geologií regionu během pěších túr na ledovcích Athabasca a Saskatchewan.
Přenocování v jednom z kempů v Národním parku Jasper vám poskytne jedinečnou příležitost prohlédnout si souhvězdí v jedné z největších světových rezervací tmavé oblohy.
V průběhu slunečných dnů se můžete potěšit pohledem na zasněžené hory a modrou oblohu, které se odrážejí na povrchu jezera Peyto spolu s vodními ptáky.
Nejlepší pro: hvězdárna a ledovce
Délka: 3 dny.

3. Regina a Saskatoon, Saskatchewan

Saskatchewan je velmi známá jako prériová provincie. Většina řidičů zažije toto prostředí pouze na dálnici Trans-Canada. Začněte v Regině, kde můžete navštívit Královské kanadské centrum policejního dědictví a v úterý od července do poloviny srpna můžete zhlédnout přehlídku v obřadu Sunset-Retreat. Poté se vydáte na Moose Jaw, abyste se dozvěděli o porážce v období prohibice, kdy se z městečka stěhovali alkoholici do USA.

Pokračujte na západ do Swift Current a poté k jezeru Diefenbaker pro sportovní rybolov a plachtění. V La Reata Ranch můžete strávit několik dní, pokud se vám líbí myšlenka jízdy na koni na pracovním ranči. Pokud se vám podaří přijet do Saskatoonu na víkend, můžete si užít noční život města v nejlepším čase.
Nejlepší pro: jezdce na koni a milovníky hor.
Délka: 5 dní.

4. Z Vancouveru do Tofina, British Columbia

Tato silniční cesta začíná trajektem: na palubě lodi v zálivu Horseshoe Bay a několik hodin odpočinku při překročení Gruzínského průlivu na ostrov Vancouver.
Následující 207 km jízdy od Nanaimo do Tofina vám dává příležitost zastavit v provinciálním parku MacMillan a projít mezi mechovými kmeny obrovských stromů douglasek, z nichž některé mají až 800 let. Křižovatka dálnice Pacific Rim činí tento vzrušující lesní disk – park Kennedy Lake Provincial je oblíbeným místem, kde si můžete dát populární piknik.
Nakonec si odpočinete u Tofina, který je velmi známý jako cíl pro surfování. Nedaleká Long Beach se rozkládá na 16 km a na Esowistě se můžete setkat s členy místní komunity prvních národů.
Nejlepší pro: surfování a milovníky přírody a dřeva
Délka: 2 dny

5. Z Montrealu do Gaspé Peninsula, Québec

Montréal slaví v roce 2017 výročí svého založení – má již 375 let. Značená turistická trasa Chemin du Roy vás provede po severním břehu řeky Sv. Vavřince. Díky této trase navštívíte také spoustu pamětních míst v obcích, jako je Deschambault a Neville. Cílovým městem je Québec. Gaspé nabízí výhled na záliv Svatého Vavřince, nachází se totiž na samotné špičce poloostrova, téměř 700 km severovýchodně od provinčního hlavního města.
Z Gaspé se můžete zúčastnit také prohlídky velryb poblíž Percé. Pokud se rozhodnete pro prohlídku ptáku, vydejte se na ostrov Bonaventure, abyste viděli rozsáhlé morusové kolonie (morus je velký mořský pták) a dalších téměř 300 druhů mořských ptáků.
Nejlepší pro: památky a pozorování velryb a ptáků.
Délka: 7 dní.

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (Doposud nehlasováno)
Loading...Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

twenty − nineteen =