5 nejkrásnějších pláží Turecka

Pokud jste se rozhodli strávit dovolenou v Turecku, dobře děláte. Turecko totiž není jen Istanbul a jeho slavná modrá mešita, ale také spousta krásných písečných pláží. Mezi zahraničními turisty nejsou tolik známé, a možná právě to je dělá tak výjimečné. Podívejme se společně na pět nej!

Patara
Patara je se svými 18 km nejdelší tureckou pláží a místními domorodci je také často označována jako nejkrásnější. I přesto není nikdy přecpaná, nečekají vás zde spousty lidí, lehátek ani slunečníků. Navíc jsou zde zakázány vodní sporty, proto jde o perfektní místo pro relaxaci či pobyt s dětmi. Je lemována piniovými lesíky a když budete mít štěstí, uvidíte zde i volně žijící karetu obrovskou.

Ölüdeniz
Ölüdeniz leží na malém poloostrově v oblíbené turecké letní destinaci Fethiye. Pláž je natolik krásná, že je zde zakázaná výstavba nových domů a dokonce byla zařazená mezi pět nejkrásnějších pláží světa! Voda je tak průzračná, že je oblíbeným místem ke šnorchlování, plavání s dětmi či k projížďce lodí k nedalekým vodopádům.

Pláž Dalyan
Pláž Dalyan, nebo také Iztuzu, je domovem želv, které jsou pro Turecko natolik významné, že se pláž stala chráněnou oblastí. Dostat se na ní můžete pouze lodí z nedalekého města Dalyan. Můžete si pronajmout lehátko se slunečníkem a vychutnávat si krásy okolní přírody, nebo se osvěžit v místní kavárničce.

Kleopatřina pláž
Kleopatřina pláž je nazývána podle královny Kleopatry, která pláž dostala od svého milence Marca Antonia. Chodila se sem koupat každý den, a aby měla snadnější cestu, nechal na ni Marcus Antonius vystavit tunel vedoucí přímo od hradu. Nad pláží, na západní straně, se ukrývá krápníková jeskyně Damlataş. Kleopatřina pláž bývá v létě často obsazená, proto chcete-li si opravdu vychutnat její kouzlo, navštivte ji brzy ráno nebo po sezoně.

Calis
Calis je další z pláží, kde to přes sezonu opravdu žije. Kromě vodních sportů je oblíbená také pro svoji dva kilometry dlouhou promenádu s malými restauracemi, ze kterých je skvělý výhled na místní památky. Okolo pláže Calis, v průzračně čistém moři, je rozeseta spousta ostrůvků, na které je možné se dopravit lodí.

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

twenty + 13 =