Cesta do Izraele a zpět

Tel Aviv - Old Jaffa

Tel Aviv - Old Jaffa

Letecká společnost Wizzair létá z Prahy do Tel Aviv. Pro našince vedle Londýna další velice zajímavá destinace kam se můžeme za pár peněz podívat. Rádi jsme tuto možnost podstoupili a rozhodli jsme se pro cestovatelský blog kdekam.cz napsat pár důležitých informací.

Izrael – Tel Aviv – základní informace

Bod číslo jedna – Izraelská měna se nazývá “Šekel” a v současné době je za 5,8 Kč. Slovo Šekel budeme v článku používat velice často. Tel Aviv není levná destinace a doporučujeme po příjezdu vše pořádně rozmyslet, protože věřte či ne, ale všichni se budou s úsměvem snažit Vám od peněz pomoci. Ceny v Tel Aviv jsou o 40% - 100% vyšší než v České republice. Pokud nemáte na Vaší dovolenou moc peněz, tak doporučujeme jídlo a alkohol sebou.:-)

Tel Aviv je obklopen nádhernými plážemi. Teplé moře, vysoké teploty, průzračná voda, hřiště na beach volejbal, venkovní posilovny – jedním slovem nádhera.
Ubytování v Tel Aviv není úplně nejlevnější. My jsme platili za 3 hvězdičkový hotel na pláži se snídání 450 euro za 5 nocí. Samozřejmě dá se sehnat i lelvnější ubytování po hostelech.

Cesta z letiště Tel Aviv do centra

Taxi z letiště do Tel Aviv stojí 150 šekelů. Levná varianta je vlak přímo z letiště na central autobusovou stanici, kde se pak dostanete kam potřebujete. Tento vlak stojí 16 šekelů. Autobus pak kolem 9 šekelů.

Cesta z Tel Aviv k Mrtvému moři a do Jeruzaléma

Pokud navštívíte Izrael, tak Jeruzalém musíte vidět. Dokonce bych řekl, že je to destinace, kterou by měl každý člověk navštívit. My jsme chtěli vyrazit na jeden den a navštívit jak Mrtvé moře, tak Jeruzalém. Jelikož tyto destinace jsou na stejné trase, tak se to dá stihnout bez problémů.
Viděli jsme placené zájezdy autobusem. Jeden vyšel na 413 šekelů. Levná varianta do Jeruzaléma byl autobus, která odjíždí každou hodinu z Tel Aviv. Cenu přesně nevím, ale myslím, že to bylo 30 šekelů.

My jsme si půjčili auto. Půjčení stojí od 120-160 šekelů na 24 hodin. Limit je 250 km což přesně stačí na náš výlet. Cena benzínu za tuto destinaci nás vyšla na 140 šekelů.

Cesta k Mrtvému moři

Mrtvé moře je opravdu super. Slaná voda opravdu nadnáší a bahno z mrtvého moře krásně vyčistí celou pleť. Není dobrý nápad do Mrtvého moře lézd pokud máte nějaké oděrky nebo šrámy. Pořádně to pálí.
Cena za vstup do na pláž k Mrtvému moři se pohybuje kolem 150 šekelů, ale určitě doporučuji.

Cesta do Jeruzaléma

Jeruzalém

Jeruzalém

Jeruzalém je asi 40 km od Mrtvého moře. Pokud jedete autem, tak se koukejte na značky Old Town a přijedete přímo na parkoviště.
Staré město Jeruzaléma je rozděleno na 4 části. Židovská část, muslimská část, arménská část a křesťanská část. V Jeruzálemě jsou zdarma průvodci. Každý den od 9:00 a 13:00 se můžete připojit a poslechnout si bohatou a mystickou historii tohoto území.

Surfování v Tel Aviv

Pokud Vás láká aktivní dovolená, tak doporučujeme zkusit surfování na vlnách v Tel Aviv. Pláže, které mají příznivé podmínky na surfing jsou Dolphinarium a Hilton. Cena za půjčení surfu je 150 šekelů za den. Pokud si půjčíte prkno na 5 dnů dostanete slevu. Rozhodně doporučujeme nejít surfovat na pláž o Šábesu. Pláže jsou plné a můžete přijít k úrazu.

Cestu do Izraele určitě doporučujeme. Je to krásná země plná zajímavých míst. Až se bezpečnostní situace uklidní, tak určitě vyražte!

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (Doposud nehlasováno)
Loading...Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

6 + 19 =