10 nevšedních způsobů, jak si užít Londýn

Londýn, hlavní město Velké Británie ležící na řece Temži, nabízí spoustu zajímavých míst k vidění. Je škoda nenavštívit méně turisticky známá místa a neužít si Londýn trochu nevšedním stylem jen kvůli tomu, že všechny průvodce píšou jen o těch nejznámějších pamětihodnostech. Po návštěvě známých míst, jako Buckinghamský palác, Big Ben a Westminsterský palác, Trafalgarské náměstí, Tower of London nebo Londýnské oko, poznejte Londýn trochu jinak.

Navštivte Soho a Čínskou čtvrť

Soho je takové menší městečko uvnitř velkoměsta. Je v centru města v obvodu Westminsteru, její hranice tvoří třeba i Oxford Street nebo Piccadilly Circus. V této čtvrti to opravdu žije: najdete zde spoustu restaurací, barů a klubů k hudebním představením. V Soho se rozkládá také londýnská Čínská čtvrť, kde najdete nespočet různých restaurací a prodejen potravin.

Nevynechejte tradiční umění

Londýn patří mezi jedno z hlavních měst známých pro své umění. Větsina muzeí a galerií zde dokonce ani nevybírají vstupné. Můžete zde najít od národního uměleckého muzea Wallace Collection s obrazy a nábytkem z 18. století až po galerii Williama Morrise Arts and Crafts, kde zase najdete dekorované knihy a textil. Mimoto je například Národní galerie čtvrté nejnavštěvovanější umělecké muzeum na světě.

Vylaďte si šatník

Londýn, město, které diktuje módu celému světu, nenabízí jen drahé luxusní butiky. Na své si zde přijde snad každý. Oxford a Regent Street jsou známe pro levnější módní oblečení. Najdete zde obchody jako H&M, Zara nebo několikapatrový Topshop. Velmi výhodné ceny si pak můžete užít v obchodě Primark. Pokud vás zase nelákají velké obchodní řetězce, zajděte třeba na Carnaby Street nebo do Covent Garden. Vintage oblečení zase najdete ve čtvti Notting Hill nebo Brick Lane.

Poznejte bohémskou čtvrť Camden

Londýnská čtvrť Camden Town má nevšední atmosféru a kouzlo. Zdejší bary, hospůdky i hudební kluby jsou vyhlášené pro svůj unikátní a alternativní styl a často sem chodí studentská populace Londýna. Navštivte například světově známý trh Camden Lock Market, kde Londýňané prodávají různé umělecké a ručně vyrobené kousky. Při návštěvě Primrose Hill si zase budete mít možnost nejen užít zeleně parku na tomto kopci, ale také procházet po ulicích, ve kterých bydlí mnoho známých celebrit.

Mluvte jako Angličani

Londýn je jednou z nejlepších destinací na kurzy angličtiny v zahraničí, nachází se zde totiž spousta kvalitních jazykových škol a během vašeho pobytu tu chytíte ten pravý anglický přízvuk. Během dopoledne navštěvujete jazykové kurzy a zlepšujete si vaší angličtinu s odbornými a rodilími lektory a v odpoledních hodinách se vám dostane dostatek času na prozkoumávání této metropole a používání jazyka v praxi s místními. Podrobnosti o studiu angličtiny v Londýně najdete na esl-jazykovky.cz. Můžete si vybrat z desítek jazykových škol, různých druhů kurzů, zaměření vašeho jazykového studia i možností ubytování.

Poznejte zelený Londýn

I přes uliční ruch, chaos a davy najdete v Lonýdně dostatek zeleně, dokonce mnohem více než většina ostatních měst podobné velikosti. Nejznámějším parkem je asi Hyde Park, který se nachází v centru města. Nejzajímavějším je ale asi Richmond Park, který se nachází na jihozápadě Londýna a kde najdete 700 let staré duby a asi 600 kusů volně pobíhající zvěře. Zaujmout vás ale mohou i další parky: královský a elegantní Kensington Palace Garden, Angličany milovaný Regent’s Park, park plný zahrad a botanických skleníků Kew Gardens nebo exoticky působící The Kyoto Japanese Garden v Holland Parku.

Zúčastněte se Obřadu klíčů

Obřad klíčů (Ceremony of the keys) je tajemstvím, které se každou noc už po 700 let odehrává v Tower of London. V rámci tohoto obřadu vyjde každý večer před 10 hodinou strážce hradu Yeoman Warder ve své unifromě a s lucernou, aby zabezpečil hrad a korunovační klenoty v něm. Vstupné je zdarma, ale kvůli popularitě obřadu si musíte dopředu objednat lístky na stránkách Tower of London.

Projděte londýnské trhy

Ať už vás zajímá gurmánské jídlo, vintage oblečení nebo starožitnosti, na londýnských trzích to najdete vše. Londýnské trhy jsou tradice ze středověku, a od té doby také patřičně nabraly svoji reputaci. Například na Borough Market najdete jídlo všeho druhu, ze všech koutů světa, od profesionálních kuchařů po amatéry a za nízké ceny. Brick Lane Market je zase známý pro svou nabídku kari. Portobello Market, jeden z nejznámějších trhů na světě, nabízí od ovoce a zeleniny přes starožitnosti až po oblečení z druhé ruky.

Kochejte se pouličním a současným uměním

Současné umění můžete v Londýně vidět na mnoha místech a v mnoha galeriích. Asi nejznámější je galerie Tate Modern, která se rozkládá na břehu řeky Temže a mimochodem je také nejnavštěvovanější galerii moderního umění na celém světě. Whitechapel Gallery je domovem například Picassovu výtvoru Guernica, mimo to zde ale také najdete umělecké kousky snad z celého světa, včetně filmu a fotografií. Pouličního umění zase najdete hojně v oblasti Brick Lane nebo Shoreditch.

Ochutnejte anglické jídlo

Angličané nemají téměř žádné své tradiční jídlo, až na anglickou snídani nebo fish & chips, které se rozhodně při návštěvě Londýna nesmí vynechat. Anglická snídaně se skládá z vajíček, fazolí v rajčaotvé omáčce, klobásy, slaniny a toastu. K tomu můžete jako praví Angličani popíjet i černý čaj s mlékem. Fish & chips je zase v těstíčku obalená a fritovaná ryba s hranolky. S tradiční anglickou snídani i fish & chips se určitě setkáte v téměř každém hotelu, ale jsou podávány i ve většině restaurací i hospod.

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (Doposud nehlasováno)
Loading...Loading...

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

19 − thirteen =