5 míst, které navštívit v Anglii

Anglie je jednou z nejnavštěvovanějších destinací na celém světě. Ať už se jedná o bohatou historii Londýna, velké množství krásných hradů nebo nádherné pobřeží v části Cornwall. Je jasné, že Anglii nestačí navštívit pouze jednou.

Dle vlastních zkušeností jsem se pokusil sestavit 5 míst, které byste určitě měli navštívit.

Před tím než vyjedete

Určitě si dobře zvolte letiště kam poletíte. Pokud se chystáte na návštěvu Londýna, tak doporučuji levné letenky z Prahy či Ostravy na letiště London Luton. Pokud se chystáte na jih Anglie, tak si určitě vyberte London Gatwick.

Levné ubytování v Anglii

Doporučuji zamluvit ubytování po internetu před cestou. Výborná stránka, kde seženete nejlevnějšího ubytování je www.trivago.cz. Vyhledáte si místo, kde chcete být ubytováni a stránka Vám nabídne tu nejlevnější cenu ubytování.

Brighton

Brighton je místo, které mi opravdu přirostlo k srdci. Nachází se na jižním pobřeží Anglie a spolu s Hove tvoří souměstí Brighton and Hove. Brighton je jedním z největších a nejznámějších pobřežních letovisek Velké Británie. Určitě doporučuji krásnou procházku na promenádě, fish & chips na Pieru (lepší v Anglii nenajdete) a nebo BBQ a kytara na pláži. Brighton je prostě super.

Cornwall

Cornwall je jako ta nejkrásnější krajina v České republice spojená s mořem. Rozkládá se na nejzápadnějším poloostrově Anglie a na východě je odděleno od hrabství Devon řekou Tamar. Pokud máte rádi procházky, zajímá Vás nádherná příroda a řekl bych taková klasická “televizní” Anglie, tak doporučuji určitě navštívit Cornwall. Jestli máte dobrodružného ducha, tak doporučuji vyzkoušet surfing na vlnách ve městě Newquay.

Londýn Camden Town

Jenom projít se hlavní ulicí ve čtvrti Camden Town je zážitek. Tato oblast je známá pro své trhy, bary, hudební kluby a jako centrum alternativních stylů. Na camdenu jsou nádherné trhy s opravdu “zvláštními” věcmi. Doporučuji si projít celý Camden, kolem 6 pm si skočit na čínské jídlo na Camden Lock Market (v tuto dobu už stojí pouze libru), potom si dát pivo hned vedle Regent’s Canal a nasávat atmosféru alternativní kultury.

Primrose Hill Londýn

Pokud přejdete most z Camdenu do čtvrti Primrose Hill, tak se ocitnete v jiném světě. Toto místo je před turisty utajováno a vůbec se není čemu divit. Je domovem slavných a bohatých. Celou dominantou je krásný park a kopec, který je vysoký 78 metrů. Z tohoto kopce je vidět na krásné centrum Londýna. Jinak zde můžete potkat herce Jude Law nebo třeba Gwen Stefani, kteří tu bydlí.

Lake District (Národní park)

Jedním slovem nádhera! Lake District je největší národní park v Anglii. Kopce, jezera, romantika. Každý rok toto místo navštíví zhruba 14 miliónů lidí. Takže stan, přenosné bbq a hurá na turistiku.

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (Doposud nehlasováno)
Loading...Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

thirteen − thirteen =