5 nejkrásnějších míst na letní dovolenou v Evropě

Dle našich zkušeností jsme sestavili žebříček nejkrásnějších míst na letní dovolenou po Evropě. Samozřejmě ještě nemáme všechno projeté, proto budeme rádi když vaše oblíbené místo přidáte na cestovatelský portál kdekam.cz nebo alespoň do komentářů.

1. El Palmar - Španělsko

El Palmar - Španělsko

El Palmar - Španělsko

El Palmar je malá přímořská vesnička, která se nachází ve Španělsku v Andalusii. Ne nadarmo znamená El Palmar v překladu Oáza. 5 km dlouhá písečná pláž, krásné vlny, výborné restaurace, rodinné bary jedním slovem paráda. 99% návštěvníků jsou místní Španělé což je vždycky dobrá indície, že lokalita bude opravdu dobrá. Pokud je Vaše letní dovolená cesta do Španělska, tak tuto destinaci si určitě nenechte ujít.

2. Playa del Ingles – Kanárské ostrovy

Playa del Ingles se nachází na jihu ostrova Gran Canaria. Toto středisko je ideální pro všechny druhy dovolené. Pokud máte rádi celý den ležet na krásné pláži, tak toto středisko doporučujeme. Pokud máte radši aktivní dovolenou se sportem, noční klid nebo noční život, tak tato destinace naplní veškeré vaše přání. Mimo jiné velice doporučuji procestování ostrova Gran Canaria. Od bohaté fauny a flóry, přes písečné duny v Maspalomas až po „hory” uprostřed ostrova. Opravdu to stojí za to.

Maspalomas - Gran Canaria

Maspalomas - Gran Canaria

3. Cornwall – Velká Británie

Pokud máte rádi poznávací, aktivní dovolenou, tak určitě doporučujeme navštívit nejzápadnější místo Anglie – Cornwall. Ať už se vydáte navštívit Eden Project, nádherný tradiční přístav v městečku Polperro nebo krásné pláže v místě Newquay, tak věřte, že Cornwall nabízí opravdu krásné cestovatelské zážitky.

Eden Project - Cornwall

Eden Project - Cornwall

4. Nissi beach – Kypr

Nissi beach byla několikrát zvolena nejkrásnější pláží Evropy. Dokonce jsem i slyšel, že se jí říká evropský karibik. Ať je to jak chce, Nissi beach i celý Kypr je opravdu nádherný. A pokud máte rádi si večer skočit na drink a přes den ležet na krásné pláži – tak to je to místo pro Vás.

Nissi Beach - Kypr

Nissi Beach - Kypr

5. Menorca

Ostrov Menorca je ideální destinací pro dovolenou s dětmi, ale i pro cestovatele, kteří mají rádi na svých cestách klid. Menorca patří mezi baleárské ostrovy a leží severně od známějšího ostrova Mallorca. Ostrov není velký a dá se autem projet během jednoho dne. Na Menorce najdete krásnou panenskou přírodu, ale i skryté pláže, kde i v hlavní sezóně budete sami.

Tak toto jsou naše oblíbená místa na letní dovolenou. Kam rádi jezdíte vy?

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (Doposud nehlasováno)
Loading...Loading...

Komentáře

  1. Nejen Cornwall v Anglii stojí za navštívení. Celá Anglie nabízí spoustu míst k procestování. Možná tu na seznamu chybí Skotsko, to je taky moc hezká země.

  2. Petr

    Super tipy, hlavně teda ta Nissi beach na Kypru vypadá opravdu báječně. Právě uvažujeme s přítelkyní, kde v létě pojedeme, takže je to žhavý kandidát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

2 × 2 =