Caorle Altanea – dovolená u moře s dětmi

Přemýšlíte o dovolené u moře s dětmi a hledáte vhodnou destinaci? Velmi oblíbenou lokalitou je severní část Itálie. Písečné pláže, poměrně malá vzdálenost z Prahy a perfektní služby a zázemí. V neposlední řadě Itálie patří k nejbezpečnějším zemím vůbec. Skvělou volbou bude moderně zařízené středisko, které se nachází jen kousek od nádherného městečka Caorle. Poznejte Caorle Lido di Altanea. Nabízí zábavu, komfort, dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody a mnoho vyžití pro malé i dospělé.

Trochu historie

Pokud se zajímáte o historii a rádi poznáváte místo své dovolené také z pohledu minulosti, pak vězte, že Altanea má za sebou skutečně pestrou minulost. Ačkoliv se jedná o novodobé letovisko, toto místo bylo osídleno už tisíc let před naším letopočtem. Původně se v celé oblasti dnešního Caorle nacházela rybářská vesnice.

Caorle trochu jinak

V severní části pobřeží Jadranu, přibližně 70 km od slavných Benátek, leží historické městečko Caorle. Nabízí překrásnou architekturu v kontrastu s moderní výstavbou. Toto město rozhodně stojí za poznání, ovšem k ubytování s malými dětmi příliš vhodné není. Je zde hluk, hodně lidí, noční diskotéky, zábava. Caorle láká více mladé lidi, kteří chtějí užívat nočního života.

Pro rodiny s dětmi, které touží po klidu, ale také po zábavě a ideálních podmínkách ke koupání. Caorle Lido di Altanea neboli pouze Caorle Altanea patří k nejnověji vybudovaným střediskům, což je patrné na každém kroku. Ještě před pár lety zde bylo jen pár hotelů, ovšem další se neustále staví a městečko jen kvete. Nabízí pohodlné ubytování v apartmánech i hotelech. Můžeme doporučit například luxusní apartmány Villagio Ai Pini, které jsou umístěny v krásné zahradě, mají vlastní bazén a leží jen kousek od pláže, na kterou vás navíc doveze místní vláček. Navíc je to odtud kousek do centra.

Zábava pro každého

Caorle Altanea je ideální místo plné zábavy. Pohodlnou přepravu na pláž zajišťuje místní vláček, který je skvělou atrakcí pro děti. Nechybí řada dalších zábavných atrakcí včetně nafukovacích trampolín a skluzavek, kolotoče, celá řada dětských hřišť, minigolf a také zábavné animační programy. Vyjma toho si přijdou na své i milovníci nakupování, místní obchůdky nabízí dobroty, suvenýry, oblečení, kosmetiku. V blízkosti se nachází i golfové hřiště. Pokud bydlíte v apartmánech s vlastní stravou, jistě využijete místní supermarket, který je perfektně zásobený a nabízí denně čerstvé pečivo. Ceny jsou relativně příznivé.

Příjemná pláž

Pláž je zde veřejná bez lehátek a příslušenství, pokrytá jemným pískem. Je zde typicky pozvolný vstup do vody, takže ujdete několik metrů a stále máte vodu po kolena. Občas se objeví silnější vítr, který přinese vlny. Na pláži můžete využít celou řadu vodních sportů za poplatek.
Prázdninové středisko Caorle Altanea také vyniká tím, že je zde hodně zeleně a stromů, které poskytuj příjemný stín.

Město Caorle

Za poznání stojí nedaleké historické městečko Caorle. Můžete si prohlédnout starobylé centrum plné barevných domků, ochutnat zde výbornou zmrzlinu nebo pizzu v jedné z mnoha místních pizzerií. Projít se můžete pěší zónou, která je přímo posetá obchůdky a kavárnami. Za vidění stojí také promenáda se sochami vytesanými do balvanů a tajemný kostelík přímo na pláži. Caorle je opravdu krásné město, kde nechybí luxusní hotely přímo u pláže.

Přilehlé městečko Caorle Altanea dnes patří mezi nejoblíbenější prázdninová střediska pro rodiny s malými dětmi. Toto letovisko bylo turistům poprvé otevřeno v roce 2006. My jej navštívili o pět let později, kdy byla již patrná bohatá zástavba a rozvoj. Od centra Caorle je vzdálené asi 5 km, tedy opravdu kousek.

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (Doposud nehlasováno)
Loading...Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

3 × one =