Cestování po Harrachově a okolí

Lákají vás do romantické atmosféry zahalené, zasněžené vrcholky kopců, ale nevíte kam vyrazit a do zahraničí vás to tak úplně netáhne? Zkuste využít příjemně teplou zimu a vyrazte prozkoumat alespoň české horské oblasti. Na výletování je ideální počasí, sníh pomalu odtává, sluníčko začíná hřát a horské hospůdky mají pro návštěvníky dveře vždy otevřené.

Jizerská zimní romantika

Ideálním místem pro zimní dovolenou jsou Jizerské hory. Z Prahy se sem dostanete ani ne za dvě hodinky cesty. Hotelů, hostelů a apartmánů je tu vždy spousta a ubytování nebývá nijak drahé. Ideálním místem pro ubytování je Harrachov a přilehlé vesnice. V těsném sousedství Harrachova leží velké množství běžeckých tras pro běžkaře, v okolí je dostatek sjezdovek, případně lanovek, kterými se ke sjezdovkám dostanete, takže i vášniví sjezdaři a snowboardisté si přijdou na své.

Na hory nejen za lyžováním

Pokud zrovna nejste fanoušci do lyžování, snowboardování, běhání nebo do jiných podobných „prkýnek“, nabízí okolí Harrachova spoustu příležitostí i pro jiné sportovní a nesportovní vyžití. Zajímavé jsou návštěvy místních skláren s praktickými ukázkami výroby tradičních českých korálků a českého skla. Nevynechejte ani muzeum skla, kde vám skláři předvedou své nejlepší kousky. V Harrachově je také lezecká stěna a za hezkého počasí můžete zajít i do blízkého lanového centra.

Kam na výlet

Za výlety můžete vyrazit na blízkou Krakonošovu snídani nebo na Mumlavský vodopád, který je krásný za každého ročního období. Bezmála osmimetrový vodopád v zimě zamrzá a stává se z něho fascinující ledopád. Okolní lesy pak vyloženě lákají na procházku, tím spíš, že sem vede naučná stezka týkající se původní těžby v místních lesích. Až vás přestane chození po zasněžené krajině bavit, můžete u Mumlavského vodopádu zajít do bývalé hájovny, ze které je teď občerstvení a restaurační zařízení. Hranolky tu mají naprosto bezkonkurenční.

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

fourteen + 11 =