Lanzarote – ostrov nikoho a všech

Ostrov, který se zdá z počátku veliký, v klidu projedete autem od západu po východ za 2 hodiny. Je také pravdou, že ve středu ostrova toho také moc nenajdete, ani kus zeleně. Za to je tam mnoho skal a hornin, které se dají využít pro horolezectví a camping. Když nakonec budete toužit po lidském kontaktu ( proč by jste taky jeli na kanárské ostrovy ), tak tu jsou města ve kterých najdete opravdu vše. Pláže, luxusní hotely, restaurace ( od každé kuchyně jedna ), obchody, trhy, jedlé kaktusy, nákupní centra.. prostě vše.

Abychom nebyli jen záporní, tak si vše uvedeme na pravou míru. Lanzarote je místo, kde si opravdu odpočinete od okolního systému a starostí. Už jen hotel je přizpůsoben na to, aby jste se měli jako v ráji. Přecejen všude jsou samé bazény, sauny, posilovny, krásný výhled na západ slunce a nebo stačí už jen to teplo, které zde působí celoročně. Když Vás luxus omrzí, tak se můžete vydat na pláž. Většinou hotely jsou postavené přímo u pláže, nebo mají udělané své, ale to neni podmínkou. Když hotel není u pláže, tak se můžete vydat na procházku a vždy se najde místo kde si skočit do vody.

Jelikož Lanzarote je ostrov z kanárských souostroví, tak se na různých místech nabízí možnost, cestovat na ostatní ostrovy. A jak jinak, než lodí. Prakticky na každém rohu si můžete lístek zakoupit, ale pozor. Jsou různé typy lístků, takže se pořádně poraďte s pověřenou osobou, které jsou pro vás nejlepší.

Jestli si chcete odnést nádherné fotky a vzpomínky z kanárských ostrovů, tak Vám doporučuji se procházet co nejvíc to půjde. Na každém rohu je tisíce příležitostí na nádherné fotografie či zážitky.

Jako příklad Vám mohu rovnou dát CASTILLO DE LAS COLORADAS, který najdete poblíž přístavu ( Camino a la marina ). Tato stavba je přímo na skále, která není moc široká, takže se člověk i diví, jak to mohlo tak dlouho vydržet v pořádku. Když vás stavba nijak nezaujme, tak si alespoň můžete sednout na kraj skály a kochat se prostředím.

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (Doposud nehlasováno)
Loading...Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

8 − two =