Levně do Benátek

Benátky za "pár šupů"

Benátky si můžete zprotivit docela jednoduše. Drahé ubytování, jídlo, smrad kanálů a mraky turistů, které v úzkých ulicích zkrátka nepředběhnete. Přitom se to dá prožít i jinak- a hlavně téměř za nic. Byla jsem v Benátkách snad osmkrát a vždycky bylo naším cílem utratit co nejméně peněz. Po mnoha letech už jsme našli ideální způsob. Začnu u cesty. Nejlepší je jet autem ve více lidech- nebo si počkat na výhodnou nabídku letenek- ale autem si usnadníte hledání ubytování. Dá se parkovat v Mestre a do Benátek dojet autobusem. Chcete-li spát pohodlně, cestou od nádraží je několik hostelů s normálními cenami. Pokud nechcete platit nic, tak se dá spát na ostrově Lido, kam jezdí z Benátek loď. Je tam dlouhá pláž s dřevěnými domečky, kde se dá pohodlně přespat na terase. Druhou možností je přijet autem přes město Jesolo až na úplný cíp poloostrova, kde je maják. Ráno se do Benátek dostanete také lodí. Co se týká lístků na loď, jsou docela drahé a revizorů je málo- navíc mají uniformu. I tak jsem ale strávila dvě hodiny na policejní služebně a od té doby už si lístky radši kupuju.

Co v Benátkách dělat?

Spousta lidí se vrací zklamaných, protože se nedokázali vymotat z turistického davu. Ve skutečnosti je to ale jako v Praze- turisti mají svou trasu a mimo ni jich moc není. Nejlepší je vystoupit z lodi pár zastávek před San Marcem nebo naopak, vydat se ze San Marca podél pobřeží a časem zaplout do ulic. Narazíte na spoustu malých galerií, ukrytých zahrad, na školu, nemocnici, bleší trh. Stačí jen úmyslně zabloudit a nechat se vést instinktem. Další příjemnou možností je nastoupit do lodi na okružní jízdu, sednout si na záď s vínem a hodinu jenom koukat kolem sebe.

Co jídlo? Pokud vám stačí nakoupit si jídlo na celý den, potom jsme objevili dvě možnosti. Jednou je billa, která je asi v polovině cesty z náměstí San Marco na nádraží. Druhý obchod je přímo u náměstí San Marco- taky směrem na nádraží, ovšem popisovat cestu by bylo zbytečné. Je to zkrátka normální obchod s jídlem, nákupními vozíky a dveřmi na fotobuňku, když se zeptáte u náměstí, jistě vám někdo poradí. Pizzerie jsou všude podobně drahé- tedy buď hodně drahé nebo méně drahé. Skvělý tip je ale káva na San Marcu. Rohová restaurace přímo naproti věži má nabídku nápojů na stojáka, které jsou o polovinu levnější, než u stolu- a kafe tam rázem vyjde na euro (před dvěma lety), navíc k němu máte na baru nakládanou zeleninu a slané sušenky. Asi nejtěžší je v Benátkách hledání záchodu. Málokdo vás pustí v restauraci, McDonald je tam jen jeden a veřejné záchodky vůbec. Pokud máte tu drzost, potom můžete suverénně projít do nějakého luxusního hotelu. Večer se dá na záchod chodit do restaurací přímo na San Marcu. Ostatně večer na San Marcu je zážitek, kterých bych doporučila. Každá restaurace má svůj orchestr a na střídačku hrají méně či více profláklé cajdáky, je to taková přestřelka, občas lidi začnou tančit a vy sedíte na náměstí, dívate se, jak nebe tmavne a myslíte na všechny geniální umělce, kteří v tomto městě žili a říkáte si „Jednou, až budu mít hodně peněz, koupím si byt zrovna támhle...“.

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (Doposud nehlasováno)
Loading...Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

1 × three =