Nejlepší lyžařská střediska v Evropě

CHAMONIX

Pokud máte rádi lyžování ve Francii, ale přijdou Vám všechna letoviska podobná , navštivte městečko Chamonix. Oproti klasickým francouzským letoviskům, připomíná spíše svým stylem rakouské skiresorty. Toto městečko, nad nímž se týčí majestátní Mont Blank (4807m), má celkem 7 areálů spojených skibusem jedinou unikátní oblast. A pro zajímavost, se v tomto městečku v roce 1924 konaly první zimní olimpijské hry.

ST. ANTON

Lyžařské středisko patřící mezi jedno z nejlepších, ale i nejdražších skiareálů v Rakousku, které je rozděleno do dvou oblastí vzdálené mezi sebou půlhodinky cesty autem nebo autobusem. Najdete tu nejmodernější vleky na sjezdovkách (130 Km) a také rozlehlé a báječné terény pro freeride. Lyžování je tu od listopadu do května. Máte-li po příjemném lyžování rádi zábavu a noční život je to ideální místo pro Vás.

ZELL AM SEE/ KAPRUN

Tato oblast nabízí malebné panorama a hebký prachový sních, perfekně upravěné sjezdovky na světové úrovni o délcee 137 Km a celoroční lyžování na ledovci Kitzsteinhorn. Pokud mate rádi vysokohorskou turistiku, okolní terén nabízí spousty upravených turistických cest. Dále jsou tu například k dispozici sáňkařské dráhy a bruslení na zamrzlém jezeře. Přijdou si tu na své i milovníci dobrého jídla,jelikož je tu velká nabídka místních lahůdek po speciality mezinárodní kuchyně.

CORTINA d'AMPEZZO

Jedno z dalších lyžařských středisek s olympijskou historii, které se tu konaly v roce 1956. Každoročně se zde koná také závod světového poháru v lyžování na svazích Stratofane.. Areál také nabízí dokonale upravéné sjezdovky a jejich přehledné značení. Sjezdovky všech obtížností jsou tu o délce 140 Km a běžkařské tratě o délce 138 Km. Lyžování na horních svazích je tu často možné až do května. Je zde také možnost využití plaveckého bazénu a saňkařské a bobové dráhy.

ZERMATT

Nejvýše položené lyžařské středisko, na samém konci Mattertalu pod masivem nejvyšší hory Švýcarska Monte Rosy/Dufourspitze (4634 m) a Matterhonu. Díky tomu je tu absolutní záruka sněhu a lyžování je tu po dobu 365 dní. Zermatt tvoří tři různorodé lyžařské areály s délkou sjezdovek 360 Km různých obtížností. Městečkem je přesun autem zakázan a proto mezi areály jezdí elektrobusy, které jsou zahrnuty v ceně skipasu. Pokud byste se chtěli dozvědět něco o historii horolezectví, najdete zde museum, kde je k videní první horolezecká výstroj a horských vůdců nebo popsaná historie o dobývání vrcholů.

ST. MORITZ

Našinec ho zná spíše pod názvem Svatý Mořic. Je městečko, kde sluníčko svítí 322 dní v roce a díky své nadmořské výšce(1865m), je jistota sněhové nadílky od prosince do května. Délka lyžařských sjezdovek je 350 Km z toho 70 Km snadných, 245 středně těžkých a 35 obtížných. Kromě jiného zde najdete zastoupení všech švýcarských bank a špičkových modních zneček. Jako i v jiných lyžařských středisek i zde se konaly v histori olimpijsé hry a to v roce 1928 a 1948. Od roku 1906 jsou vrcholem zimní sezóny koňské závody a jediný turnaj v polu na světě, který se hraje na ledě.

Kitzbühel

Kdo by neznal Kitzbuhell jako nejznámější a proslulé středisko Unterlandu, kde se každoročné konná prestižní Světový pohár – sjezd na Hahnenkammu na jedné z nejobtížnějších sjezdových tratí světa Streif. Najdete tu 60 upravený sjezdovek o délce 170 Km. Lehké sjezdovky jsou dlouhé 69 Km, středně obtížné 77 Km a náročné tratě 24 Km. Kromě sjezdovek, zde i najdete běžecké a turistické trasy a sáňkařské dráhy. Je zde také k dispozici krytý bazén s tobogánem, tenisové haly a možnost vyzkoušt let balonem a curling. A kdo bude mít po všech sportovních aktivitách večer sílu, může navštívit místní restaurace, bary a diskotéky a možná narazí na nějakou známou celebritu.

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (Doposud nehlasováno)
Loading...Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

2 + 14 =