Sicílie – ostrov slunce

Sicílie je největším ostrovem ve Středozemním moři a právem patří k jeho největším klenotům.
I když se nacházíte ještě v Evropě, svým klimatem Sicílie připomíná spíše Severní Afriku a mísí se zde chaos s poklidnou romantikou dávných časů. Obyvatelé jsou velmi srdeční a otevření, a celková atmosféra malých městeček s jejich malebnými uličkami a obchůdky (jako například Cefalú, Isola delle Femmine, Vittoria, Augusta, Pachino a mnoha dalších) vás do těchto časů přenese.

Ostrov vás uchvátí neopakovatelnými scenériemi, nádhernými plážemi, ale také velkým množstvím historických památek.

V průběhu staletí byla Sicílie řeckou kolonií, římskou provincií, arabským emirátem ale i normanským královstvím. Můžete zde obdivovat kulturní dědictví fénických osad, punských měst, římských amfiteátrů, řeckých chrámů (Segesta, Selinunte), originálních staveb z arabsko-normanského období, které patří do seznamu památek UNESCO, ale také překrásná barokní města (jako Siracusy nebo Noto).

Tento fascinující ostrov si vás získá nejen překrásnou přírodou a velkým kulturním dědictvím, ale také výtečnou sicilskou kuchyní a ještě lepším vínem. Sicilská kuchyně je plná exotických koření, mandlí pistácií a citrusů, které se už od dob středověku dovážely přes sicilské přístavy do Evropy. Místní obyvatelé vám připraví i všechny možné druhy ryb a mořských plodů, které okolní moře nabízí. Sicilské sladkosti nezapřou arabské vlivy a v sicilských jídlech se také běžně používá víno a likéry jako třeba Marsala.

Na Sicílii se však kromě turistiky a koupání můžete také věnovat mnoha dalším sportovním aktivitám, jako je potápění, cykloturistika, rybolov a sportovní lezení.
Sicílie je turisticky velmi vyhledávaným ostrovem a koupání v moři je zde možné obvykle od začátku května do konce října. Jelikož zde slunce svítí skoro po celý rok, je také přezdívaná ostrovem slunce. Ale to všechno ostatně můžete posoudit sami, pokud se rozhodnete prožít nezapomenutelnou dovolenou.

Turistické sdružení rybolovu, turistiky a kultury moře

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (Doposud nehlasováno)
Loading...Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

11 + 15 =