5 nejkrásnějších pláží v Tunisku

Tunisko je turisty navštěvováno zpravidla výhradně pro své nekonečně dlouhé, písčité pláže. Bohužel je však největší koncentrace v turistických střediscích, například v Sousse či Hammametu. To je skvělé pro milovníky davů lidí. Turisté toužící po klidu a relaxu však jistě ocení výběr těch pěti nejkrásnějších tuniských pláží, které jsou mezi turisty jen málo, nebo dokonce vůbec známé.

Pláž El Mansoura v Kelibii

je bezpochyby tou nejkrásnější v celém Tunisku a dokonce se zařadila i na sedmou příčku nejkrásnějších pláží celého světa! Jde o jedinou tuniskou pláž, která se může pyšnit bílým pískem a jasně průzračným mořem. Některými turisty je dokonce přirovnávána k plážím na exotickém Mauriciu.

Salakta

je malá přímořská vesnička poblíž Mahdie, ke které náleží také další z pláží, které jsou chloubou Tuniska. Nenajdete zde hotely, téměř žádné restaurace a jen málo obchodů, pláž je totiž navštěvována skoro výhradně domorodci. Ne nadarmo se proto pláž jménuje právě Salakta, což znamená „Svaté místo“.

La Marsa

je pro své klidné moře často navštěvována rodiny s dětmi, vhodná je také pro nadšence vodních sportů.

El Hawaria

není mezi turisty velmi známá, protože nenabízí turisticky zajímavé atrakce. To však může být výhodou pro tz z vás, kteří toužíte po odpočinku na klidné, nepřeplněné pláži. Voda Středozemního moře, která pláž omývá, navíc není znečištěná řasami a je tak průzračná, že si uvidíte na palce u noh v jakékoliv hloubce.

Raf Raf

Pláž je zajímavá nejen svým názvem, ale také svojí polohou. Dostat se na ní lze pouze cestou v horách. Postupným sestupováním se vám zobrazuje pláž vhodná pro rodiny s dětmi. Na pláži je možné projet se na koni či velbloudovi, nebo provozovat některý z mnoha vodních sportů.

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (18 hlasů, průměr: 4,44 z 5)
Loading...Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

5 + one =