Afrika

Národní rezervace Masai Mara, která se nachází na jihozápadě Keni, byla založena v roce 1961 a rozprostírá se na ploše 1510 km2. Jméno rezerace získala po svých obyvatelích Masajích a po řece Mara. Od července do října probíhá v Masai Mara Velké stěhování pakoní, zeber a gazel. Během tohoto období parkem projde přes 1,5 milionu… Čtěte dále »

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...Loading...

Tunisko je pro nás, Čechy, relativně exotickou zemí. Horkokrevní arabové sedící v kavárnách, popíjející mátový čaj s piniovými oříšky, tunisanky v dlouhých hábitech mizející v úzkých bílých uličkách, to vše působí tak, jako bychom se ocitli v jiném světě. Turisté však velmi často bohužel nemají šanci Tunisko poznat takové, jaké opravdu je, protože dovolenou tráví… Čtěte dále »

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (18 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...Loading...

Když jsem se dozvěděla, že mě jedna velká cestovní kancelář vybrala na pozici animátorky v Tunisku, zajásala jsem radostí. Myslela jsem si, že mě čeká léto plné slunce a stavění hradů na pláži. Omyl. Předtím, než jsem vyjela do Tuniska pracovně, jsem ho navštívila dvakrát coby turista. K tomu, abych se mohla stát animátorkou, tedy… Čtěte dále »

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (17 hlasů, průměr: 4,47 z 5)
Loading...Loading...

Tunisko je turisty navštěvováno zpravidla výhradně pro své nekonečně dlouhé, písčité pláže. Bohužel je však největší koncentrace v turistických střediscích, například v Sousse či Hammametu. To je skvělé pro milovníky davů lidí. Turisté toužící po klidu a relaxu však jistě ocení výběr těch pěti nejkrásnějších tuniských pláží, které jsou mezi turisty jen málo, nebo dokonce… Čtěte dále »

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (18 hlasů, průměr: 4,44 z 5)
Loading...Loading...

Turisty dosud neobjevený přímořský ráj, kde slunce svítí takřka bez ustání a kde vlastně nic není problém. Užijte si Kapverdy! Stejné a přece jiné Kapverdské ostrovy, někdy označované jako ostrovní výspa Atlantiku, mají jedno společné: jsou sopečného původu. Jinak je ale každý z 15 ostrovů specifický a unikátní něčím jiným. A buďme rádi! Díky tomu… Čtěte dále »

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...Loading...