Pět míst, které musíte navštívit v Tunisku


Tunisko je pro nás, Čechy, relativně exotickou zemí. Horkokrevní arabové sedící v kavárnách, popíjející mátový čaj s piniovými oříšky, tunisanky v dlouhých hábitech mizející v úzkých bílých uličkách, to vše působí tak, jako bychom se ocitli v jiném světě.
Turisté však velmi často bohužel nemají šanci Tunisko poznat takové, jaké opravdu je, protože dovolenou tráví pouze za zdmi hotelových komplexů a ven se vydávají jen na nákup suvenýrů. Pokud máte tu možnost, rozhodně navštivte pět významných tuniských míst:

Výlet na Saharu

Téměř každá cestovní kancelář nabízí svým klientů výlet na největší poušť světa, Saharu. Pokud můžete, rozhodně toho využijte. Kolikrát v životě se vám poštěstí projet se na velbloudech, koupit si originální pouštní růži nebo se svést v džípech mezi písečnými dunami? Za návštěvu stojí i tradiční městečko Matmata nedaleko pouště. To je zajímavé svými původními obydlími ve skalách a v podzemí, což chrání obyvatele před horkým saharským sluncem. Matmata zaujala také režiséra George Lucase, který zde natočil film Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje.

Kartágo

Historické město bylo založeno již v roce 814 před Kristem a po staletí šlo o jedno z nejmocnějších měst starověku. Odsud se také Hannibal a jeho 59 000 mužů vydali na porážku Římanů. Současný komplex Kartága je rozdělen do šesti částí, přičemž k návštěvě jsou ruiny a muzem.

Sidi Bou Said

je přesně to městečko, o kterém si řeknete, že je prostě úchvatné. Ne nadarmo se proto stalo prvním chráněným sídlem na světě. Celé město je tvořeno z modrobílých staveb, úzkých uliček a kamenných schodů. Jde o velice romantické místo, proto je častým terčem návštěv zamilovaných dvojic.

Hammamet

Jde o jedno z nejnavštěvovanějších letovisek. Horké dny tráví turisté především na písečných plážích a večery zase v centru města. Hammamet se dělí na dvě části - nový a starý. Zatímco stará část – medina – v sobě stále ukrývá orientální kouzlo původní rybářské vesničky, dostavené v roce 1474, nová část – Hammamet Yasmine, je komplex vytvořený čistě za účelem turismu. Právě zde se proto nacházejí noční kluby, diskotéky a velké hotelové komplexy.

Djerba

pokud jste typickým „plážovým turistou“, pak je Djerba místem právě pro vás. Ostrůvek ležící v Gabešském zálivu byl dříve domovem Berberů. Pro svou strategickou pozici šlo o místo ideální pro trh, ať už se zbožím či s lidmi. S rozvojem turismu bohužel také upadá původní, typické kouzlo tradičního města.

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (18 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

three × 2 =