Kapverdy: léto nikdy nekončí

Turisty dosud neobjevený přímořský ráj, kde slunce svítí takřka bez ustání a kde vlastně nic není problém. Užijte si Kapverdy!

Stejné a přece jiné

Kapverdské ostrovy, někdy označované jako ostrovní výspa Atlantiku, mají jedno společné: jsou sopečného původu. Jinak je ale každý z 15 ostrovů specifický a unikátní něčím jiným. A buďme rádi! Díky tomu jsou Kapverdy dokonalým turistickým cílem – každý den se můžete ocitnout na zcela odlišném místě.

Mezi ostrovy bezproblémově funguje letecká doprava. Turisté často využívají i speciálně připravených okružních letů po nejzajímavějších ostrovech. Mezi ty nejnavštěvovanější patří ostrov Sal, kde slunce svítí 350 dní v roce, karnevalový Sao Vicente nebo Santo Antao, který je plný kráterů a sopek.

Pláže a moře

Proč si ale Kapverdské ostrovy oblibuje stále víc lidí? Je tu slunečno a příjemně teplo po celý rok, takže je to zároveň ideální last minute dovolená – chladného počasí se bát nemusíte.
Zejména v okolí ostrova Boa Vista jsou ideální podmínky pro potápěče. Pod mořskou hladinou bují život a ukrývají se působivé scenérie. Dno je poseté vraky starých lodí (Kapverdy jsou proslulé centrum obchodu s otroky a byly i významnou námořní křižovatkou).

Kuchyně

Uhodnout, co je hlavní položkou na jídelníčku obyvatel Kapverd, není nic složitého. Co by to bylo jiného, když všude kolem sopečných ostrovů je moře? Samozřejmě, že ryby. Někteří cestovatelé s nadsázkou říkají, že měli rybu k snídani, obědu i večeři – ale pokaždé to byl jiný druh. Ať už to bylo jakkoli, neochutnat tradiční kuchyni na Kapverdských ostrovech by byl zkrátka hřích. A pokud chcete vidět a zažít víc, zajděte na přímořská mola v době, kdy rybáři přiváží a zpracovávají své úlovky. Při troše štěstí uvidíte i některé místní rybáře, kterak v potápěčském obleku a s harpunou plavou na lov a následně se vracejí například s tuňákem.

Jako Mrtvé moře

Raritou Kapverdských ostrovů je na ostrově Sal jezero Salinas. Leží nedaleko vesničky Pedra de Lume v zatopených solných lomech. Ano, tušíte správně, jezero Salines je neuvěřitelně slané – údajně 26krát slanější než moře. A není to jen salinita, kterou se podobá Mrtvému moři, i léčebné účinky místní vody se dají přirovnat k té ze slavnějšího jezera.

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

three + 19 =